יום חמישי, 24 ביוני 2010

ברכה לגיל שנה


רעיון חמוד לכתיבת ברכה לגיל שנה, שהיא גם מזכרת, סיפור, ומעין מתנה.
תינוקות בני שנה מאוד אוהבים פרצופים, של תינוקות אחרים, של ילדים קטנים, פרצופים של בני משפחה מוכרים, תמונות של סבא וסבתא, אמא ואבא, הדודים או מטפלת שלהם / גננת.
אם אתם רוצים לכתוב ברכה לגיל שנה שתצטיין במקוריות רבה ותזכה שישמרו אותה לאורך שנים...הגעתם למקום הנכון.
קחו כמה תמונות משפחתיות, תמונות של קרובי המשפחה האהובים על התינוק או התינוקת, תמונות של חברים, סבא וסבתא, הורים ותמונות של התינוק עם בני המשפחה השונים.
הוסיפו כמה מילים ליד כל תמונה וסדרו באלבום קטן וקל, שהתינוק יכול לדפדף בו בעצמו כמו בספר תמונות.
אם יש לכם, צרפו תמונות של התינוק או בני המשפחה באירועים שונים וחגיגיים, סביב השולחן, בכל מיני מצבים: בטיול, חופשה, ברכה, בבית, בחצר, בפארק וכולי.
הוסיפו ליד כל תמונה טקסט קצר, מה עשיתם באותו יום שבו צילמתם את התמונה, היכן בילינו ומה עשה התינוק באותו יום, מה הוא אהב לאכול, עם מי שיחק, אלו בעלי חיים הוא ראה ואהב ועוד.
עצבו כריכה או קשטו בעצמכם כריכה עם מדבקות, ציורים יפים וכותרת של ברכה לגיל שנה לתינוק, הוסיפו את שמכם וברכת אהבה ואיחולים לבביים לגיל שנה, לתינוק וגם להורים.
עטפו יפה כמו מתנה... והרי לכם ברכה לגיל שנה שהיא גם מתנה יפה שהתינוקות יהנו לדפדף בה, להיזכר בקרובים ולנסות לחזור על השמות.

יום ראשון, 20 ביוני 2010

ברכת יום הולדת לסבתא

ברכת יום הולדת לסבתא, שהיא יותר מאיחולי בריאות, אושר ועושר, הגם שאלו חשובים מאוד, כמובן.
ברכת יום הולדת לסבתא קצת יותר מקורית. סבתא שתמיד מפנקת, קונה מתנות, לוקחת לסרט או הצגה בחופש... סבתא שכיף לדבר איתה בטלפון, לבקר את סבתא בחג ולטעום מהבישולים שלה.
יש לכם סבתא שמבשלת לכם מטעמים? ספרו לה כמה אתם אוהבים אותם ומחכים לשישי בערב, לארוחת חג או שבת כדי להיפגש איתה סביב השולחן ולהנות מכל המאכלים הטעימים שהיא מבשלת.
השניצלים של סבתא הכי טעימים? היא מכינה את עוגת הגבינה המצוינת ביותר בכל המזרח התיכון? זה הזמן לספר לה, אל תחסכו במחמאות!
ברכת יום הולדת לסבתא היא הזדמנות בשבילכם, לספר לה שאתם אוהבים ומעריכים אותה ולהרעיף עליה שבחים ונחת.
יש לכם סבתא שתמיד מצלצלת, אוהבת לדבר איתכם בטלפון, שואלת לשלומכם ודואגת לכם? מתעניינת איך עבר היום, לא שוכחת לשאול איך היה המבחן, הפגישה או הלימודים וקופצת לראות את הדירה החדשה? הכתירו אותה מיידית לסבתא השנה!
העניקו ברכת יום הולדת לסבתא שלא משמיטה אף פרט. הראו לסבתא שאתם שמים לב לכל הדברים הקטנים שהיא עושה עבורכם, שאתם אוהבים את תשומת הלב שלה ואת זה שהיא חושבת עליכם. שזה משמח אתכם ותומך בכם.
יום הולדת לסבתא הוא זמן מצוין לשמח אותה חזרה, לאחל לה איחולים לבביים, ברכות חמות ומקושטות מכל הלב.
אך ברכת יום הולדת לסבתא היא גם הזדמנות פז להודות. לאמר לסבתא תודה על כל מה שהיא נותנת לכם וטורחת להכין לכם, הנכדים האהובים שלה.
ברכת יום הולדת לסבתא היא גם הזדמנות לספר לה על התכונות המיוחדות שלה שאתם מעריכים במיוחד: עצמאות, שלווה, התמדה, אהבה, חוכמה, כישרונות ותחביבים שלה. יום הולדת שמח, סבתא.

יום ראשון, 6 ביוני 2010

ברכת תודה למורה

ברכת תודה למורה לסיום שנת הלימודים, מחצית או חג.
סוף השנה סופסוף הגיע, ועמו טקסי סיום, גן, בית ספר ומה לא. בין לבין, חוץ מאכילת בורקסים ועוגות, חלוקת מתנות (לתלמידים, למורה), חוץ מזה שוועד הכתה לא רואה אור יום, סוחב ציוד וכהרגלו מכין רשימות כיבוד, הגיע הזמן גם לנסח ברכות. ברכת תודה למורה על שנה ראשונה או ממשיכה, ברכת תודה למורה הכי טובה בעולם על שנה מדהימה, ברכת תודה למורה על ההשקעה, ועל כך שלקחה את ילדינו הפרטיים תחת חסותה, לימדה ואהבה ונתנה תשומת לב כשצריך, וכשאנחנו היינו בעבודה. להיות מורה זו עבודה חשובה. אם נשארתם בלי מילים דווקא לקראת טקס סוף השנה, אם אמרתם למורה הכל כבר באסיפה, החמאתם ביום ההורים והבעתם דעה ועכשיו צריך בכל זאת לנאום מול כולם ולמצוא איזו ברכה קצת יותר מכובדת, רגישה ויפה, קחו דוגמא.
ברכת תודה למורה:
המורה מלמד את הילדים מוסר, חוכמה, חברות, הבחנה בין טוב ורע, חדוות יצירה, הגשמה עצמית, צמיחה אישית, השכלה ודעת.
וכי יש חשובים יותר מכל אלה?
יש ויש. ועל כך ברכת תודה למורה מעולה:
בחוכמתך ונדיבותך הרבה, הצלחת להנחיל כל זאת לילדינו, עם הרבה חום ואהבה, הבנה והקשבה, עוררת בילדים רצון ללמוד ולהתפתח, להקשיב לאחרים ולצמוח. העלאת חיוך על פניהם מדי בוקר והשכלת ללמד ולחנך בשמחה, בהנאה, באווירה מעודדת. תודה, תודה על החוויה המיוחדת.