יום שבת, 25 באפריל 2009

ברכות ליום הולדת לפי מתנה


ברכות ליום הולדת בנושאים שונים לפי המתנה סוג המתנה שאתם מעניקים לארוע.
הנה רעיון נחמד: אם נמאס לכם לכתוב ברכות או להעניק ברכות עם ציטטות, שירים וחרוזים סתמיים, אם אתם מאוד רוצים להעביר מסר יפה בתוך ברכות, אבל פשוט קצת לפעמים מאבדים את המילים...אז במיוחד לרגעים כאלה, שנגמרו לכם המילים, כרטיס ברכה יפה מונח לפניכם ושום ברכות לא פורחות מראשכם אל הנייר, אתם יכולים להעניק ברכות מלבבות, מצחיקות, ברכות מקוריות ומרעננות – ברכות שמרמזות על המתנה שארוזה היטב בתוך העטיפה שעליה מודבקת ברכה יפה, מעשה ידכם.
ברכות ליום הולדת לילדים לא מגיעות ללא מתנה, זה די ברור. מילא ברכות לגיוס, שייתכן שמוקראות בטקס או בפרידה המרגשת ביום גיוס החייל לעתיד, אולי המתנה כבר הוענקה מראש, ואולי היו כל כך הרבה מתנות בדרך, שזה כבר באמת מספיק, ושפוט רציתם להגיד עוד כמה מילים?
יכול להיות. יכולות להיות הזדמנויות שונות להעניק ברכות ללא מתנה, כמובן. ברכות תמיד משמחות, מרגשות, גורמות למי שמקבל את הברכה לחשוב עליכם ולדעת שאתם חשבתם עליו. ברכות הן מתנות מקסימות בפני עצמן, אם משקיעים בהן תשומת לב מיוחדת, וזו אפילו אינה צריכה לגזול זמן רב.
אבל ברכות לילדים, ברכות לחגים או ברכות ליום הולדת לילדים לא מגיעות בלי מתנה, נכון?
ילדים יודעים להעריך ברכות, הם נהנים מקריאת ברכות מכיון שעבורן ברכות הן כמו סיפור קצר. אם הם מקבלים ברכות בחרוזים, בשירים או עם כמה מילים טובות, הם יודעים להקשיב ולהעריך כל מילה.
אך בסופן של דבר, זאת כולם יודעים – ילדים אוהבים מתנות. ולמה לא? ילדים אוהבים צעצועים, בגדים חדשים, משחקים וגאדג'טים, והם הכי אוהבים לקבל את מה שהם הכי אוהבים...נכון, תחביביהם של ילדים משתנים מדי כמה ימים...והמתנה שהם הכי רצו שבוע שעבר – נו טוב, השבוע הם כבר בקטע אחר.
אין כמו לקרוע נייר עטיפה צבעוני ולגלות בפנים הפתעה, וילדים מאוד אוהבים את אלמנט ההפתעה, זה כמו משחק בשבילם. וילדים אוהבים ברכות. ילדות אוהבות לשמור ברכות למזכרת, באלבום או בקופסא מיוחדת, ואם מדובר בקובץ ברכות מושקעות במיוחד, ברכות שכתובות על כרטיסי ברכה יפים – מבחינן זהו פריט נוסף לאוסף. גם ההורים של הילדים יודעים להעריך ברכות שכתובות בטוה טעם, כל המתנה נראית אחרת, משתדרגת כשמגישים אותה עטופה יפה עם ברכה מקושטת וכתובה בטוב טעם מוצמדת לאריזה. לאמור: חשבנו עליכם והשקענו בזר ברכות.
מכיון שמתנות לילדים הולכות יפה עם ברכות, ומכיון שכתיבת ברכות לילדים בדרך-כלל פירושה שגם מתנה מעורבת בעניין, נראה הגיוני לחלוטין לשלב את המתנה בתוך מילות הברכה, כדי לשעשע, לגרום למחשבה ולהעביר מסר: אני מכיר אותך, יודע מה אתה אוהב, יודע מה ישמח אותך, ועל כן בחרתי עבורך במיוחד את המתנה הזו. כל ילד ימשח לתשומת לב מיוחדת שכזו.
ברכות בסגנון המתנה מצוינות בצורת חמשירים או חרוזים, שהולכים באופן כללי טוב עם ילדים גם כך.
נכתבו ורוכזו כאן ברכות רבות לפי מתנות וסוגי מתנות לילדים, כמו כן ברכות "מתנה" נוספות כבר בדרך ויעודכנו כאן מעת לעת. תוכלו למצוא כאן ברכות לפי מתנה בנושאים שונים המתאימים לילדים בגילאים שונים, מהגיל הרך או פעוטות, ועד ילידים גדולים יותר, כמעט עד בר' בת מצווה. הברכות לרוב בחרוזים:
צרור ברכות למתנת ספר, ברכות משחקים, ברכות צעצועים, ברכה למתנת בובה, ברכה למתנת אוטו / ברכות מכונית צעצוע
ברכה למתנת קוביות, ברכה לבית בובות, ברכה למתנת רכבת, ברכה למתנת שמלה, ברכה למתנת פאזל, ברכה לילדת ברבי
ברכה לילד ספיידרמן, ברכה לילדה בראץ,
ברכה לילדים בסגנון וובקינז – מתאימה להענקת מתנה של בובת webkinz או פריט נלווה לוובקינז
ברכה למתנת דובי
ברכה לילד בן טן ben 10
ברכה לילד באטמן, ברכה לילד טרקטור, ברכה לילד באז שנות אור, ברכה לילדים שאוהבים משחק מחשב
ברכות מתנה ספר
ברכות מתנה משחק
ברכות מתנה צעצוע
ברכות מתנה בובה
ברכות משחק מחשב
ברכות מתנה אוטו ברכות מכונית צעצוע
ברכות מתנה קוביות
ברכות מתנה בית בובות
ברכות מתנה רכבת
ברכות מתנה שמלה
ברכות מתנה פאזל
ברכות מתנה ליום הולדת ילדה - ברבי
ברכות מתנה ספיידרמן
ברכות מתנה באטמן
ברכות מתנה וובקינז
ברכות מתנה דובי
ברכות מתנה טרקטור
ברכות מתנה בן טן ברכות בן 10
ברכות מתנה באז שנות אור ברכות צעצוע של סיפור
ברכות לפי מתנה - בראץ, ברכה לילדה
ברכות לילדות
ברכות